Jezírko - Na kameni kámen

Ve čtvrtek 4. dubna jedeme na výukový program do Soběšic, pracoviště Lipky - Jezírko. Sraz u školy v 7.45 (jedeme autobusem 41 v 7.54 na Vranov), předpokládáme příjezd autobusem 41 ve 12.34 ke škole. Cena 170Kč (přinést v úterý a středu).

S sebou pítí, svačina, přezůvky, sportovní oblečení a 2 jízdenky na 3 zóny.

Pokud bude někdo nastupovat, či vystupovat po cestě, prosím o informaci do žákovské knížky včetně formulace, o převzetí odpovědnosti. Děkuji.

ZOO výukový program

Ve středu 14. února pojedeme na výukový program Podnebná pásma do zoologické zahrady. Sejdeme se ráno 7.30 před školou, nebo 7. 40 na nádraží v České. S sebou svačinu, 2 jízdenky na 3 zóny, pero.
Návrat na oběd, po obědě (cca 13.00) dětí odchází domů.

V případě, že dítě bude nastupovat, nebo vystupovat jinde než u školy, zapište do žákovské knížky: Můj syn/dcera nastoupí/ vystoupí dne 14. 2.  ............. Po tu dobu za něj přebírám zodpovědnost.

V pondělí a úterý děti přinesou 100Kč na vstupné

17.1. Technické muzeum

Ve středu 17.1. pojedeme do Technického muzea, kde si s průvodci projdeme Uličku řemesel a automobily.

Vstupné: 50,- Kč (vybírá se v pondělí a úterý ve škole).
Sraz: 8:00 na zastávce u školy nebo v autobuse č. 41 po cestě (jedeme přes Českou).
Návrat: 12:15 nebo 12:45 na vlakové nádraží v České, zde rozchod nebo společný odchod  do školy na oběd a kroužky (Lego robotika bude).
S sebou: 2 jízdenky na 2 zóny, svačinku (lze využít automaty v TM)

6.12. Brno

Ve středu 6.12. pojedeme do Brna na vánoční program "Putování do Betléma", který se uskuteční v Diecézním muzeu na Petrově. Cestou na Petrov navštívíme některá místa spojená s moderní historií města a projdeme si centrum Brna. Venku strávíme přibližně 2 hodiny, proto volte vhodné teplé oblečení i obuv.
Cena programu včetně prohlídky muzea činí 60,- Kč. Peníze se budou vybírat v pondělí 4.12.
S sebou: 2 jízdenky na 3 zóny, "pochvalníček" a pero,  jídlo a pití na celý den.
Odjezd bude společný od školy v 8:34. Děti přijdou normálně ráno do školy, učení si neberou.
Předpokládaný návrat vlakem 13:15 nebo 12:45 na nádraží v České, poté odchod do školy na oběd a kroužky. Děti, které budou chtít odejít z nádraží přímo domů budou mít s sebou lísteček (s datem) nebo vzkaz v ŽK.

Hvězdárna a planetárium Brno

V úterý 7. listopadu pojedeme na program Cesta Sluneční soustavou. Cena programu je 80 Kč, bude se vybírat do pátku 3. 11.
Sejdeme se před hlavním vchodem do školy již v 7.15 - buďte přesní. Odjíždíme autobusem č. 41 v 7.20 od školy. S sebou děti budou mít dvě přestupní jízdenky na 3 zóny a svačinu. Kdo bude přistupovat po cestě, bude mít nejpozději v pondělí v žákovské knížce toto sdělení rodičů:

Syn/dcera dne 7.11. nastoupí do autobusu na zastávce XY, při návratu může vystoupit na zastávce XY. Do nástupu/po vystoupení přebírám za něj/ni zodpovědnost.

Předpokládaný návrat je v 11.25 ke škole a na oběd.

Exkurze do Technického muzea

Ve středu 25. října navštívíme program Výpočetní technika a technickou hernu (viz video 9:20 minuta - https://www.ceskatelevize.cz/porady/10653345502-tamtam/218553110030048/) v Technickém muzeu.
Sraz žáků před hlavním vstupem do školy je v 7.50.  Kdo přijde dříve, počká v šatně ve škole.
S sebou 2 jízdenky na 2 zóny, svačina, pití, pero na psaní. Návrat na oběd a poslední vyučovací hodinu.

V pondělí a v úterý děti přinesou 50 Kč na vstupné.

Děti z České mohou přistoupit do autobusu č. 41 u kapličky v České v 8:08. V Žákovské knížce budou mít od rodičů zápsáno: Můj syn/dcera přistoupí do autobusu dne 25. 10. v České. Do té doby za něj/ni přebírám zodpovědnost.

Čtvrtek 21.9. Brněnské pověsti

Ve čtvrtek 21. 9. pojedeme do Brna, kde si uděláme exkurzi po historickém centru spojenou s vlastním povídáním o brněnských pověstech a návštěvou Labyrintu pod Zelným trhem.

Sraz v 7:30 na autobusové zastávce u školy (směr Brno) nebo v autobuse č. 41 po cestě.

Návrat  vlakem ve 12:43 na nádraží do České, zde rozchod dětí, které jdou domů či odvod dětí do školy na oběd.

Vstupné do Labyrintu  90,- Kč  vybírám  do  středy 20.9.

S sebou: 2 jízdenky na 3 zóny, pohodlnou obuv (nachodíme toho hodně), vhodné oblečení (ráno bývá zima a celou dobu strávíme venku)  jídlo a pití na celé dopoledne

Pomůcky žáka na školní rok 2023/24

deníček na D.Ú.

4 rychlovazače na kopírované listy do AJ, M, VL, ČJ (lze použít loňské)

pouzdro vždy takto vybavené:

pero nebo propisku, které nelze zmizíkovat

pero  náhradní (může být zmizíkovací)

pastelky (cca 5 barev)

ostré, špičaté nůžky, kterými lze ustřihnout i látku (podepsané)

lepidlo tyčinku  (malé, podepsané)

krátké pravítko

2 tužky (ostrouhané)

kalkulačka – obyčejná (lze používat mobil)

M-G

1 trojúhelník s ryskou +1 pravítko

kružítko (přinést až na pokyn učitele)

2 tvrdé tužky (1H-5H)

VV

vodové barvy (podepsané)

temperové barvy (nejméně 10 ks, podepsané)

2 štětce ploché (velký, malý)

1 štětec kulatý (tlustý)

voskovky

lepidlo tyčinkové (větší, podepsané)

tenkou černou fixu nebo gelovku

izolepu cca 5 cm širokou  (podepsanou)

kelímek (podepsaný)

prac. oděv, hadřík, podložku (noviny)

ČJ, Př, Informatika

Čtenářský deník - lze pokračovat v loňském (formát A4, A5, tvrdé desky), pravidla četby a zápisů si děti zapíší do čtenářských deníků.

Vlastní knihy ke čtení ve čtenářské dílně (beletrie, poezie), případně lze využít knihy z třídní knihovničky.

Dvoustranná tvrdá fólie A4 na psaní a gumování tužkou (ukáži dětem ve škole).

TV

sportovní oděv i obuv bude podepsaná.