Čtvrtek 9.9. Brněnské pověsti

Ve čtvrtek 9.9. pojedeme (z důvodu celodopoledního uzavření školy) do Brna, kde si uděláme exkurzi po historickém centru spojenou s vlastím povídáním o brněnských pověstech a návštěvou Labyrintu pod Zelným trhem.

Sraz v 7:35 ve třídě - proběhne testování, následně odjíždíme do Brna.

Návrat  vlakem ve 12:43 na nádraží do České, zde rozchod dětí, které jdou domů či odvod dětí do školy na oběd.

Vstupné 80,- Kč vybírám nejlépe ve středu (společně se 30,- Kč na cyklovýlet) nebo ve čtvrtek ráno.

S sebou: 2 jízdenky na 3 zóny, pohodlnou obuv, jídlo a pití na dopoledne

Pátek 10.9. Cyklistický výlet

V pátek 10.9. pojedeme na cyklistický výlet spojený s exkurzemi do kuřimské štoly (VL  - téma: 2. světová válka) a četnické stanice (VL - téma: Meziválečné období). Trasa měří asi 20 km a je středně náročná (Lelekovice, Podlesí, kuřimský rybníček, zmrzlina u kostela, přes Kuřim a následně Šibernou směr Česká, Lelekovice)

Sraz v 7:50 na Hasičce, návrat kolem 13:00 do Lelekovic na oběd. Děti z České se mohou odpojit v České u hřiště po předložení písemné propustky s tím, že rodiče za ně poté přebírají plnou odpovědnost.

Povinné vybavení:

* kolo v perfektním stavu, správně nahuštěné, funkčí brzdy, přehazovačka  (potvrdíte podpisem v ŽK)

* helma (správně "sedící" na hlavě)

* reflexní oblečení nebo vesta (lze si půjčit ve škole)

+ jídlo a pití na celé dopoledne

* 30,- Kč na vstupné (vybírám ve středu ve škole)

Doporučené:

* vhodné oblečení, které lze postupně sundávat  (ráno bývá chladno  a ve štole je 12 stupňů, nikdo nepojede pouze v kraťasech a krátkém rukávu)

* pevnou obuv

* peníze na zmrzlinu (do 50,- Kč)

Žáci, kteří se cyklistického výletu nezúčastní, se budou moci vzdělávat ve třídě 5A.

Vybavení do TV

do konce září se ještě budeme snažit v TV cvičit venku. TV jsem spojil do dvouhodinovky v úterý 4. a 5. hodinu, abychom ztratili co nejméně poměrného času přesuny a převlékáním.

Požadované vybavení do TV:

- trenýrky, legíny, tepláky, tričko, mikina (dle počasí)

- obuv čistá dovnitř a jiná na ven (možno použít i obuv, ve které dítě došlo do školy) s pevnou špičkou a patou utahovatelná na tkaničky nebo suché zipy (nevhodné jsou sandály a cvičky - jarmilky)

Děkuji za spolupráci a těším se na výkony dětí.

Jiří hrdina

Pomůcky žáka na školní rok 2021/2022

Pomůcky žáka 5. tř. pro šk. rok 2021/22

deníček na D.Ú.

4 rychlovazače na kopírované listy (lze použít loňské)

1 pořadač na dokumenty papírový obyčejný

Pouzdro vždy takto vybavené

pero nebo propisku, které nelze zmizíkovat

pero  náhradní (může být zmizíkovací)

pastelky (cca 5 barev)

ostré, špičaté nůžky, kterými lze ustřihnout i látku (podepsané)

lepidlo tyčinku  (malé, podepsané)

krátké pravítko

2 tužky (ostrouhané)

Kalkulačka – obyčejná (lze používat mobil)

G

1 trojúhelník s ryskou +1 pravítko

kružítko (přinést až na pokyn učitele)

2 tvrdé tužky (1H-5H)

VV

Vodové barvy (podepsané)

Temperové barvy (větší, podepsané)

2 štětce ploché (velký, malý)

1 štětec kulatý (tlustý)

Voskovky

Lepidlo tyčinkové (větší, podepsané)

Tenkou černou fixu nebo gelovku

Izolepu cca 5 cm širokou  (podepsanou)

kelímek (podepsaný)

prac. oděv, hadřík, podložku (noviny)

ČJ

Čtenářský deník - lze pokračovat v loňském (formát A4, A5, tvrdé desky)

Zahájení školního roku

Vážení rodiče, milí žáci,

školní rok zahájíme v naší nové  třídě v 8:00 (stejné patro, velká třída). Škola se otevírá v 7:45, proběhne testování, následně si řekneme základní informace.  Předpokládaný konec vyučování v 8. 30 hodin.

Ve čtvrtek budeme končit v 11:30, v pátek ve 12:25. Od pátku se  již učíme podle rozvrhu.

Od 2. září se vydávají obědy a funguje školní družina.