čtvrtek 9.12.

Ve čtvrtek 9.12. jdeme na exkurzi na Špilberk. Zde navštívíme dvě výstavy. Brno na Špilberku (cena 80 Kč) a Kasematy (50 Kč)

S sebou: 130 Kč na vstupy, velkou svačinu a pití, 2 jízdenky, peníze na drobné nákupy.

Sraz: děti dojdou normálně do školy, návrat dle rozvrhu.

9.12. se z důvodu výpadku elektrické energie  nevaří, ani se nevydávají obědy. Děti je mají centrálně odhlášené.

KARANTÉNA

z důvodu COVID pozitivních nálezů v naší třídě, přecházíme od 19.10.2021 do karantény.

Distanční výuka bude probíhat způsobem, na který jsme již zvyklí. Začínáme zítra v 8:30. Podrobné informace o rozvrhu obdrží žáci při výuce.  Do mailu dostanou pozvánku do nových, dosud nezaregistrovaných učeben (AJ, VL). Žáci, kteří COVID v uplynulém půl roce  prodělali a mají potvrzení od lékaře, nebo jsou očkovaní, pokračuijí v prezenční výuce v paralerní třídě. Rozhodnutí o karantenéně bude vyvěšeno, jakmile jej budeme mít od hygieny písemně k dispozici. K dispozici ZDE

Obědy na úterý jsou odhlášeny. Na další dny je možné individuálně přihlásit. Děkuji za spolupráci

Fotografování

nabízíme Vám fotografování dětí - soubor Stolní kalendář a Vánoční přání. Cena každého souboru je 300 Kč.  Fotografování proběhne dne 5. 11. 2021.

Děti obdržely letáček s popisem souborů. V případě zájmu prosím o vyplnění a odevzdání. Děkuji Iveta Kišová

týdenní plán od 11.10.

Tento týden budeme pracovat na projektu VOLBY, který vyvrcholí v pátek. Mimo to budeme nadále procvičovat zlomky a násobení ( prac. sešit str. 14 a 15). V ČJ tvoření slov ( PS str. 12 - 13)

týdenní plán od 4.10.

ČJ -   Slovo a jeho stavba, tvoření slov

uč. str. 22 - 30, pracovní sešit str. 10 - 13

M - prac. sešit str. 13, 14

Geometrie - učebnice str. 86, 87  opakování přímka, polopřímka, úsečka

Od tohoto týdne začínají referáty. Jejich rozpis najdete na classroomu ČJ

týdenní plán od 20.9.

Dobrý den, i tento týden pokračujeme v opakování učiva z předchozích ročníků.

ČJ - procvičování pravopisu  (učebnice str. 17 - 21)

M - písemné dělení (učebnice str. 11, pracovní sešit str. 8 - 11)

CYKLOVÝLET

Ve středu 15.9. pojedeme na cyklistický výlet spojený s exkurzemi do kuřimské štoly (VL  - téma: 2. světová válka) a četnické stanice (VL - téma: Meziválečné období). Trasa měří asi 20 km a je středně náročná (Lelekovice, Podlesí, kuřimský rybníček, zmrzlina u kostela a stejnou cestou zpět)

Sraz v 7:50 na Hasičce, návrat kolem 12:30 do Lelekovic na oběd.

Povinné vybavení:

* kolo v perfektním stavu, správně nahuštěné, funkčí brzdy, přehazovačka  (potvrdíte podpisem v ŽK)

* helma (správně "sedící" na hlavě)

* reflexní oblečení nebo vesta (lze si půjčit ve škole)

+ jídlo a pití na celé dopoledne

* 30,- Kč na vstupné

Doporučené:

* vhodné oblečení, které lze postupně sundávat  (ráno bývá chladno  a ve štole je 12 stupňů, nikdo nepojede pouze v kraťasech a krátkém rukávu)

* pevnou obuv

* peníze na zmrzlinu (do 50,- Kč)

Žáci, kteří se cyklistického výletu nezúčastní, budou mít výuku ve třídě 5B

týdenní plán a informace na týden od 13.9.

Na vaše školní emailové adresy vám byly zaslány pozvánky do classroomu na nový školní rok. Přihlašte se.

Učivo na tento týden

ČJ - opakování, pracovní sešit str. 6 - 11

M - učebnice str. 7 - 11

prac. sešit str. 8 - 10

program na týden 6. - 10. 9.

Ve čtvrtek 9.9. proběhne exkurze do Hvězdárny Brno. Děti dojdou do školy jako na normální vyučování. Návrat na oběd.

S sebou: svačinu, pití, 2 jízdenky na 3 zóny, 140 Kč na vstup

Přespávačka

Ve čtvrtek budeme mít také přespávačku ve škole. Děti dojdou na 18 hodinu do školy.

S sebou:  věci na přespání a hygienu (pyžamo, kartáček, spacák ...)

učení dle pátečního rozvrhu

Jídlo, případně peníze na jídlo (večeře, snídaně, svačina ), jídlo budeme dávat do ledničky

Tobiáš

Pomůcky do VV

Pomůcky do VV:

Na čtvrtek 9. 9. přinést pracovní tričko, kelímek na vodu, tempery, vodové barvy, voskovky, plastelínu, tyčinkové lepidlo (ne tekuté),  podložka na pokrytí lavice, plochý štětec č. 12, kulaté štětce č. 10, 6

informace k zahájení školního roku

Vážení rodiče, milí žáci,

nový školní rok zahájíme v naší třídě v 8:00. Předpokládaný konec vyučování cca 8. 30 hodin.

Ve čtvrtek a v pátek budeme končit v 12:35. V pátek již jedeme podle rozvrhu.

Od 2. září se vydávají obědy a funguje školní družina.

Informace k testování:

První testování antigenními testy proběhne 1. září na začátku vyučování.

• Očkovaní žáci proti COVID-19 se prokáží dokladem - nebudou testováni.
  • Neočkovaní, kteří se na žádost rodičů nepodrobí testu, se budou po celou dobu pohybovat v prostoru školy s rouškou.
  • Testování nepodstupují žáci, kteří předloží platný negativní test z odběrového místa - AG test ne starší 72 hodin, PCR ne starší  7 dnů
  • K provedení testu je možné využít testy vlastní (např. plivací), ovšem musí být uvedeny v seznamu schválených testů MZČR a škole musí být předložen předem certifikát testu.
  • Další testování proběhne 6. a 9. září 2021